احتمالا در هنگام خرید جویس متوجه میزان نیکوتین متفاوت آن‌ها شده‌‌اید. میزان نیکوتین جویس ها معمولا تفاوت زیادی دارد و از مقادیر بدون نیکوتین شروع شده و تا 12 میلی گرم نیز ادامه می‌یابد. در اینجا شما را در خرید جویس مناسب با مقدار نیکوتین قابل قبول راهنمایی می‌کنیم تا بتوانید راحت‌تر به انتخاب صحیح دست یابید.

چرا میزان نیکوتین دستگاه‌های ویپ از اهمیت بالایی برخوردار است؟

برای کسانی که تصمیم دارند ویپ را جایگزین سیگار کشیدن کنند، مقدار نیکوتین می‌تواند از دو جهت اهمیت زیادی داشته باشد:

 • میزان نیکوتین ویپ در ابتدا باید با مقدار نیکوتین سیگار یکسان باشد در غیر این صورت، احتمالا دستگاه ویپ را کنار خواهند گذاشت؛
 • حس استفاده از ویپ باید همان حس سیگار کشیدن را به کاربر دست دهد. میزان دود و نیکوتین قرار گرفته چه بر روی دستگاه و چه بر روی ایجوس باید بتواند جایگزین مناسبی برای سیگار باشد.

بسیاری از سیگاری‌های سابق به دنبال گزینه‌ی متفاوت‌تری از سیگار می‌گردند و ممکن است به سراغ دستگاه ویپ بیایند. برخی دیگر نیز احتمالا به دنبال ترک سیگار هستند و ویپ را گزینه‌ی مناسبی برای این کار مي‌دانند. بنابراین، آن‌ها از مقادیر نیکوتین بالا شروع می‌کنند و طی مدت زمان نسبتا طولانی آن را به صفر می‌رسانند.

همان‌طور که می‌دانید، نیکوتین به شدت اعتیاد آور بوده و بسیاری از اثرات جانبی سیگار نیز به دلیل وجود همین ماده‌ است. بنابراین، یک سیگاری سابق وقتی که بتواند به میزان نیکوتین مورد نیاز خود برسد، احتمالا همین مقدار را طی مدت زمان طولانی استفاده می‌کند. در سوی دیگر داستان، افرادی هستند که تاکنون لب به سیگار نزدند و علاقه‌ی زیادی به تجربه‌ی دستگاه ویپ دارند. این گونه افراد قطعا باید از ایجوس‌هایی که فاقد نیکوتین هستند استفاده کنند در غیر این صورت، احتمال اعتیاد به این ماده بسیار بالا می‌رود.

چرا میزان نیکوتین در هنگام استفاده از دستگاه‌های ویپ از اهمیت بالایی برخوردار است؟

آیا نیکوتین موجود در سیگار با ویپ فرق زیادی دارد؟

نیکوتین موجود در ویپ و ایجوس‌ها دقیقا همانند سیگار وارد بدن می‌شود. بنابراین، کاربر با تنفس دود آن را وارد بدن خود می‌کند. شاید تنها شباهت میان این دو نیکوتین همین مورد باشد. اکثر سیگارهای موجود در بازار میزان نیکوتین 4 تا 14 میلی گرمی را با خود حمل می‌کنند. میزان ورود این مقدار نیکوتین به بدن بستگی به مواردی نظیر چگونگی سیگار کشیدن دارد. از آن‌جایی که تمامی سیگار توسط فرد کشیده نمی‌شود و میان هر بار استفاده کمی تاخیر وجود دارد، می‌توان گفت که تمامی نیکوتین موجود در یک نخ سیگار وارد بدن نمی‌شود و مقداری از آن می‌سوزد.

در دستگاه ویپ نیز داستان آن‌چنان تفاوت زیادی ندارد. میزان نیکوتین وارد شده در بدن توسط دستگاه ویپ به دو مورد زیر بستگی دارد:

 • میزان تنفس کاربر در هر بار استفاده از دستگاه ویپ
 • میزان بازدم کاربر و همچنین نوع دستگاه

شاید اگر بخواهیم به جواب سوال خود و تفاوت‌های نیکوتین میان سیگار و ویپ برسیم، فاکتورهای مختلفی را باید در نظر بگیریم. اما یکی از مزایای استفاده از دستگاه ویپ را می‌توان به امکان کنترل میزان نیکوتین دانست که کاربر با انتخاب ایجوس خود می‌تواند به راحتی به آآیا نیکوتین موجود در سیگار با ویپ فرق زیادی دارد؟ن دست یابد.

 

میزان نیکوتین مناسب در جویس چه قدر است؟

همان‌طور که در ابتدا نیز به این نکته اشاره کردیم، اکثر جویس های موجود در بازار مقدار نیکوتین 0 تا 12 میلی گرمی را به کاربر تحویل می‌دهند اما این مقدار می‌تواند حتی تا 36 میلی گرم نیز پیش رود. در اینجا نگاهی کوتاه به مقادیر نیکوتین در ایجوس‌ها می‌اندازیم:

 1. فاقد نیکوتین: این گزینه برای کسانی که به نیکوتین علاقه‌ای ندارند بسیار مناسب است.
 2. 3 میلی گرم: کمترین میزان نیکوتین موجود در ایجوس‌ها؛ مناسب برای کسانی که می‌خواهند مقدار نیکوتین موجود در سیگار را کاهش دهند
 3. 6 میلی گرم: برای کسانی که می‌خواهند طعم حداکثری ایجوس خود را امتحان کرده و از آن لذت ببرند.
 4. 12 میلی گرم: برای کسانی که هر روز یک بسته سیگار مصرف می‌کردند.
 5. 18 میلی گرم: برای کسانی که بیش از یک بسته سیگار در روز استفاده می‌کنند.
 6. 24 میلی گرم: میزان نیکوتین بسیار بالا؛ مناسب برای کسانی که در روز بیش از دو بسته سیگار استفاده می‌کنند.
 7. 36 میلی گرم: بالاترین حد ممکن، این میزان برای رقیق کردن ایجوس با مقدار کمی نیکوتین به کار می‌رود.

استفاده از مخزن‌های ساب اهم می‌تواند مقدار نیکوتین پایین‌تری را شامل شود. در حالی که مخزن‌های ساب اهم مقدار نیکوتین کمی را شامل می‌شوند اما باز هم ممکن است این مقدار به میزان نیکوتین موجود در سیگار نزدیک شود. در هر حال، پیشنهاد می‌شود همیشه میزان نیکوتین 3 تا 6 میلی گرمی را استفاده کنید و هرگز سراغ مقادیر بالاتر نروید. کسانی هم که تاکنون تجربه‌ی سیگار نداشته‌اند می‌توانند ایجوس‌های فاید نیکوتین را خریداری کنند.

میزان نیکوتین مناسب در ایجوس چه قدر است؟

چگونه میزان مصرف نیکوتین خود را کاهش دهیم؟

طبیعتا بسیاری از کسانی که وارد دنیای ویپ می‌شوند، ترک سیگار را هدف اصلی خود قرار داده‌اند. بهترین کار برای ترک سیگار، پیدا کردن میزان نیکوتین مناسب در دستگاه ویپ است. پس از مدت زمانی مشخص، بهتر است این میزان را کاهش داد و تا کم کم به ایجوس‌های فاقد نیکوتین رسید.

خوشبختانه، مقدار نیکوتین درج شده بر روی ایجوس‌ها می‌تواند کمک زیادی را به کاربران کند. بنابراین، تنظیم میزان نیکوتین دریافتی کار بسیار راحتی است. معمولا افراد سیگاری نه تنها به دنبال مقدار نیکوتین مناسب هستند بلکه حس سیگار کشیدن را نیز از یک دستگاه ویپ انتظار دارند. بنابراین، در ابتدا می‌توانید از مقادیر بالای نیکوتین استفاده کنید و سپس با توجه به تجربه‌ی شخصی و علاقه‌ی خود مقادیر کمتر را تجربه کنید. پیش از این نیز اشاره کردیم که نحوه‌ی استفاده از دستگاه ویپ و نوع آن می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در مقدار نیکوتین دریافتی داشته باشد. در نتیجه، وقتی میزان نیکوتین مورد نیاز خود را مشخص کردید، می‌توانید بعد از مدتی استفاده مقادیر پایین‌تر را هم تجربه کنید تا در نهایت به ایجوس‌های فاقد نیکوتین برسید.

تجربه‌ی ایجوس‌هایی که نیکوتین کمتری دارند باید طی مدت زمان نسبتا طولانی شکل بگیرد و در صورتی که خیلی سریع به سراغ ایجوس‌های فاقد نیکوتین بروید، احتمالا خیلی سریع سیگار را ترجیح خواهید داد. دنیای ویپ، دنیای نسبتا پیچیده‌ای محسوب می‌شود. بسیاری از کاربران ممکن است هرگز نتوانند به سراغ ایجوس‌های فاقد نیکوتین بروند و برخی دیگر ممکن است بعد از مدتی استفاده‌، ایجوس‌های فاقد نیکوتین را در اولویت اصلی خود قرار دهند. به هر حال، دستگاه ویپ می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای ترک سیگار به طور کامل باشد اگر به صورت اصولی و با برنامه‌ای منظم پیش برود.

پیدا کردن مقدار درست نیکوتین می‌تواند تجربه‌ای بسیار هیجان انگیز و در عین حال خسته کننده باشد. بهترین راه حل برای این کار، طبیعتا استفاده و سلایق شخصی است. سعی کنید اطلاعات بیشتری را از ایجوس‌ها و مقادیر نیکوتین آن‌ها به دست بیارید و اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید. با رعایت تمامی موارد گفته شده، می‌توانید سال‌ها از زندگی بدون سیگار خود لذت کافی را ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *