در طی چندین سال گذشته، سیستم‌های پاد در میان اعضای جامعه ویپینگ به قدری محبوب شده‌اند که عملاً همه دستگاه‌های ویپینگ که سریع‌ترین فروش را در بازار امروزی دارند، مبتنی بر پاد هستند. با این حال، وقتی مردم در مورد دستگاه های بخارپز مبتنی بر غلاف صحبت می کنند، در واقع در مورد دو نوع ویپ صحبت می کنند که، جدای از این واقعیت که آنها مایع الکترونیکی خود را در غلاف های پلاستیکی ذخیره می کنند، اشتراک بسیار کمی دارند.

یکی از روش‌های اصلی که در آن سیستم‌های غلاف از قبل پر شده و قابل پر کردن مجدد تفاوت دارند، نحوه فروش آنهاست.

بنابراین، آیا بهتر است یک سیستم غلاف قابل شارژ مجدد بخرید یا دستگاهی که از غلاف های از پیش پر شده استفاده می کند؟ در این مقاله با توضیح تفاوت‌های این دو نوع ویپ به شما در فرآیند خرید کمک می‌کنیم.

سیستم پاد چیست؟

قبل از اینکه درباره تفاوت‌های بین سیستم‌های غلاف از قبل پر شده و قابل پر کردن مجدد صحبت کنیم، با توضیح وجه اشتراک هر دو نوع ویپ شروع می‌کنیم: خود غلاف‌ها. در یک سیستم غلاف، سیم‌پیچ e-liquid و اتومایزر دستگاه هر دو درون یک غلاف پلاستیکی شفاف قرار دارند. غلاف یک جزء کشویی است که معمولاً به صورت مغناطیسی متصل می شود و می توانید به سادگی آن را بلند کنید تا از دستگاه خارج شود.

بر خلاف مخازن ویپ – که با تمام دستگاه های بخارپز کار می کنند – غلاف های ویپ اختصاصی هستند. این بدان معناست که یک سیستم غلاف فقط با غلاف های طراحی شده برای آن کار می کند و با پیوست های شخص ثالث کار نمی کند. با این حال، این واقعیت که غلاف ها به طور خاص برای دستگاه طراحی شده اند به این معنی است که سیستم های غلاف اغلب برخی از براق ترین و شیک ترین دستگاه های بخار در بازار هستند.

سیستم غلاف قابل شارژ چیست؟

سیستم غلاف قابل شارژ مجدد کیت ویپ است که در حالت خالی و بدون مایع الکترونیکی فروخته می شود. دستگاه و شیره ویپ را جداگانه می خرید و غلاف های خود را پر می کنید. وقتی غلاف خالی است، آن را دوباره پر می‌کنید. معمولاً می‌توانید یک غلاف ویپ را چندین بار قبل از کاهش کیفیت طعم دوباره پر کنید. در آن مرحله، بسته به طراحی دستگاه، کویل اتومایزر یا کل غلاف را تعویض خواهید کرد.

مزایای سیستم های غلاف قابل شارژ مجدد

سیستم‌های غلاف قابل‌پر کردن، در مقایسه با سیستم‌های از پیش پر شده، مزایای زیادی را ارائه می‌دهند، و بزرگترین مزیت آن تنوع است. در برخی مناطق، مقررات قانونی از سازندگان سیستم‌های غلاف از پیش پر شده جلوگیری می‌کند تا غلاف ویپ را با طعم‌هایی غیر از تنباکو و منتول عرضه کنند. با این حال، حتی در مکان هایی که هیچ محدودیت قانونی وجود ندارد، هیچ سیستم غلاف از پیش پر شده بیش از مجموعه کوچکی از طعم ها در دسترس نیست. از طرف دیگر، با یک سیستم غلاف از پیش پر شده، غلاف های خود را با مایع الکترونیکی بطری شده پر می کنید – و این به این معنی است که گزینه های طعم تقریباً بی پایانی دارید.

یکی دیگر از مزایای سیستم های غلاف قابل شارژ این است که آنها بسیار پیشرفته تر از دستگاه های از پیش پر شده هستند و معمولاً کیفیت طعم و تولید بخار بسیار بهتری را ارائه می دهند. ویپ های غلاف از پیش پر شده در مقایسه با کمی قدرت کمتری دارند و اغلب می توانند طعم کمی «پلاستیک» داشته باشند.

مزیت نهایی غلاف های قابل شارژ مجدد این است که خرید مایع الکترونیکی شما با بطری در دراز مدت بسیار مقرون به صرفه تر از خرید آن در غلاف های کوچک است. یک غلاف ویپ از قبل پر شده ممکن است حداکثر یک روز دوام بیاورد، اما یک بطری مایع الکترونیکی نیکوتین نمک می تواند چندین روز دوام بیاورد – حتی اگر یک بخارپز سنگین باشید.

معایب سیستم های غلاف قابل شارژ مجدد

تنها ایراد واقعی سیستم‌های غلاف قابل‌پر کردن، همان عیبی است که برای همه دستگاه‌های مبتنی بر غلاف وجود دارد: آنها انحصاری هستند و فقط با غلاف‌های طراحی‌شده برای آنها کار می‌کنند. با این حال، برخی از سیستم‌های غلاف با ارائه چندین غلاف یا گزینه‌های کویل، کمی انعطاف‌پذیری بیشتری را اضافه می‌کنند. از آنجایی که می‌توانید با استفاده از یک سیم‌پیچ متفاوت یا با نصب یک غلاف با سیم‌پیچ متفاوت، تجربه بخارپز متفاوتی داشته باشید، یک سیستم غلاف قابل‌پر کردن مجدد می‌تواند سطح انعطاف‌پذیری مشابهی با آنچه که با یک مد وایپ کامل به دست می‌آورید ارائه دهد.

 

سیستم Pod Pre-filled چیست؟

سیستم غلاف از پیش پر شده با سیستم غلاف قابل پر کردن متفاوت است زیرا غلاف ها در کارخانه با مایع الکترونیکی پر می شوند و برای پر کردن مجدد طراحی نشده اند. غلاف ها معمولاً در بسته های دو یا چهار تایی فروخته می شوند و برای استفاده فوری از بسته بندی آماده هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک غلاف را در یک باتری شارژ شده بیندازید و شروع به بخار کردن کنید. وقتی غلاف خالی شد، آن را دور می اندازید و با یک غلاف تازه جایگزین می کنید.

مزایای سیستم های غلاف از پیش پر شده

یکی از بزرگترین مزایای سیستم های غلاف از پیش پر شده این است که به طور گسترده در همان فروشگاه هایی که محصولات تنباکو می فروشند در دسترس هستند. آنها انواع دستگاه های بخارپز هستند که اکثر فروشگاه ها و پمپ بنزین ها می فروشند. این یک چیز عالی است که کیت های ویپ به راحتی در خرده فروشی های سنتی تنباکو در دسترس باشند، زیرا سیگاری ها را تشویق می کند که به سمت بخارپز روی بیاورند. یک سیستم غلاف از قبل پر شده مقدمه ای عالی برای بخارپز فراهم می کند، اگرچه اکثر ویپرها در نهایت از دستگاه های از پیش پر شده رشد می کنند و به دنبال محصولاتی می گردند که عملکرد بهتر و تنوع بیشتری را ارائه می دهند.

مزیت دیگر سیستم های غلاف از پیش پر شده این است که راحت و ساده هستند. جدا از شارژ مجدد باتری و تعویض غلاف در صورت نیاز، سیستم غلاف از پیش پر شده نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد و همیشه آماده استفاده است. این یک سیستم غلاف از پیش پر شده را برای کسی که ابزارها را دوست ندارد و نمی‌خواهد مشکل نگهداری از آن را تحمل کند، انتخاب خوبی می‌کند – اما جایگزین بهتری نیز وجود دارد که به زودی در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

معایب سیستم های غلاف از پیش پر شده

اگرچه سیستم‌های غلاف از قبل پر شده سطح بالایی از راحتی را ارائه می‌دهند، آنها همچنین دارای تعدادی اشکال هستند که اگر روی حصار هستید و مطمئن نیستید که چه نوع دستگاه بخارپز را باید خریداری کنید، باید آنها را در نظر بگیرید. اولین اشکال این است که استفاده از سیستم های غلاف از قبل پر شده بسیار گران است. از آنجایی که یک دستگاه از پیش پر شده فقط با غلاف های طراحی شده برای آن کار می کند و فقط با مایع الکترونیکی عرضه شده توسط سازنده دستگاه کار می کند، غلاف های از پیش پر شده اغلب فقط کمی کمتر از سیگار قیمت دارند.

یکی دیگر از مشکلات سیستم های غلاف از پیش پر شده این است که در چند سال گذشته نسخه های جدید بسیار کمی در این دسته محصول منتشر شده است. دستگاه های مبتنی بر پاد بیش از نیم دهه است که در بازار هستند و در این مدت تغییرات بسیار کمی داشته اند. در نتیجه، بسیاری از ویپ های از پیش پر شده که امروزه در دسترس هستند، به طور گسترده با استانداردهای مدرن منسوخ شده اند. آنها چیز زیادی در طول عمر باتری یا تولید بخار ارائه نمی دهند. همانطور که در بالا ذکر کردیم، بسیاری از مردم همچنین متوجه می‌شوند که کیفیت طعم ویپ‌های غلاف از پیش پر شده در مقایسه با دستگاه‌های قابل شارژ خیلی خوب نیست.

آخرین اشکال سیستم های غلاف از پیش پر شده این است که انتخاب طعم آنها در مقایسه با دستگاه های قابل شارژ بسیار محدود است. هنگامی که از یک سیستم غلاف قابل شارژ استفاده می کنید، می توانید آن را با هر مایع الکترونیکی بطری شده ای که می خواهید پر کنید. از آنجایی که رقابت بین تولیدکنندگان مایعات الکترونیکی وجود دارد، شما کمتر هزینه خواهید کرد – اما مهمتر از آن، انتخاب بسیار گسترده تری از طعم ها خواهید داشت. در هر فروشگاه ویپ، ده ها – اگر نه صدها – طعم مختلف مایع الکترونیکی را خواهید یافت. با چنین انتخاب گسترده ای، مطمئناً چیزی مناسب برای سلیقه شخصی خود پیدا خواهید کرد. اگر یک سیستم غلاف از قبل پر شده خریداری می کنید و از مجموعه طعم خوشتان نمی آید، از طرف دیگر، شانسی ندارید و باید یا انتخاب طعم پایین تر را تحمل کنید یا یک دستگاه کاملاً جدید بخرید.

برای راحتی و بدون اشکالات، ویپ های یکبار مصرف را امتحان کنید

همانطور که در بخش بالا توضیح دادیم، راحتی استفاده از یک سیستم غلاف از پیش پر شده با اشکالات بسیار زیادی از نظر عملکرد، ساختار قیمت و انتخاب طعم همراه است. با این حال، استفاده از یک دستگاه بخارپز ساده و راحت به این معنی نیست که باید تجربه بخارپزی کمتر از حد متوسط را تحمل کنید. در حالی که ویپ های غلاف از پیش پر شده تا حد زیادی از نظر توسعه خود در چندین سال گذشته راکد بوده اند، فناوری پشت ویپ های یکبار مصرف با جهش و مرز پیشرفت کرده است.

اگر می‌خواهید راحتی یک دستگاه بخارپز از قبل پر شده را بدون ایرادات داشته باشید، ویپ‌های یکبار مصرف مدرن تا حد زیادی سیستم‌های غلاف از پیش پر شده را منسوخ کرده‌اند و اساساً آن بخش از بازار را در اختیار گرفته‌اند.

در مقایسه با سیستم‌های غلاف از پیش پر شده، ویپ‌های یکبار مصرف حتی راحت‌تر هستند زیرا اصلاً نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند – آنها از بسته‌بندی آماده استفاده هستند و نیازی به شارژ یا پر کردن مجدد ندارند. می‌توانید هر جا که می‌روید یک بخار آب یکبار مصرف را در جیب خود حمل کنید و در صورت نیاز به نیکوتین به سادگی آن را پف کنید – و وقتی باتری تمام شد، دستگاه را دور می‌اندازید. این حتی ساده تر از استفاده از سیستم پاد است.

قیمت یکی دیگر از زمینه هایی است که در آن ویپ های یکبار مصرف مزیت بسیار زیادی نسبت به ویپ های از پیش پر شده دارند. وقتی یک غلاف از قبل پر شده می‌خرید، در اکوسیستم آن برند محبوس شده‌اید و چاره‌ای جز پرداخت هزینه‌های بالا برای غلاف‌های پر شده ندارید. از طرف دیگر، با ویپ‌های یکبار مصرف، شما هرگز بیش از چند روز به یک دستگاه متصل نمی‌شوید و می‌توانید هر زمان که بخواهید برند خود را تغییر دهید. از آنجایی که سطح رقابت بالایی بین سازندگان ویپ‌های یکبار مصرف وجود دارد، قیمت‌ها بسیار معقول‌تر هستند. اگر از سیگار کشیدن به استفاده از ویپ های یکبار مصرف روی بیاورید، از راحتی بالایی برخوردار خواهید بود – اما برای آن هزینه اضافی نخواهید پرداخت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *